Обґрунтування щодо встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії

ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-ЕНЕРГОВУГІЛЛЯ» має намір звернутися до НКРЕКП з заявою на отримання ліцензії на здійснення господарської діяльності на розподіл електричної енергії та з заявою на встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на перехідний період (за методологією «витрати плюс») з 01.12.2018р.

Згідно з статтею 8 ЗУ «Про ринок електричної енергії», господарська діяльність з виробництва, передачі, розподілу електричної енергії, постачання електричної енергії споживачу, трейдерська діяльність, здійснення функцій оператора ринку та гарантованого покупця провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії.

Відповідно до статті 8 вищезазначеного ЗУ державному регулюванню підлягають тарифи на послуги з розподілу електричної енергії.

Тарифи на послуги з розподілу електричної енергії розраховані виходячи з потреб Товариства для здійснення ліцензійної діяльності з розподілу електричної енергії за методологією «витрати плюс».

До прогнозованих витрат (прогнозованого необхідного доходу) ліцензіатом з розподілу електричної енергії включені матеріальні витрати, витрати на закупівлю електричної енергії з метою компенсації витрат електроенергії на її розподіл, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизацію, інші операційні витрати.

До структури прогнозних тарифів з 01.12.2018 р, на вимогу ЗУ «Про ринок електричної енергії» включені витрати на закупівлю електричної енергії з метою компенсації втрат електроенергії на її розподіл. У діючих тарифах на розподіл ці витрати відсутні, бо включалися не до тарифу на розподіл (передачу), а безпосередньо до  роздрібного тарифу, за яким розраховувалися споживачі.

Запропонований рівень тарифів на послуги з розподілу електричної енергії буде становити:

  • для 1 класу напруги – 20,71 грн/МВт*год.
  • для 2 класу напруги – 610,75 грн/МВт*год.

Зауваження та пропозиції стосовно тарифів приймаються до  05.09.2018 р. письмово на адресу: м.Маріуполь, вул. Бахчіванджи, буд. 72 , та в електронному вигляді на адресу KuznetsovaVV@dtek.com  з відміткою «Пропозиції структури тарифів».

Обґрунтування щодо встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії