На вимогу постачальника «останньої надії» ДП Укрінтеренерго 4 значущих об’єкти Донецької області з 1 квітня 2019 року відключать від електропостачання

Донецька область

Оператори системи розподілу змушені виконати вимогу Постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго» і припинити електропостачання з 1 квітня 2019 року споживачам, у яких закінчився термін договору з ПОН, а договори з новими постачальниками не були укладені.

У березні постачальник останньої надії (ПОН) ДП «Укрінтеренерго» подав заявки на відключення від електропостачання з наступними соціально значущими для Донецького регіону споживачами:

  • КП «Компанія «Вода Донбасу»
  • КП «Костянтинівське ТУ»
  • МККП «Віта» (м.Красногорівка)
  • КП «Керуюча компанія із ЖКГ” (м.Вугледар)

27 березня Кабінет Міністрів України своєю Постановою №200 рекомендував ДП «Укрінтеренерго» з 1 квітня 2019 року укласти договори на постачання електроенергії за вільними цінами з усіма споживачами, які раніше перебували у цього ДП на постачанні електроенергії, як у постачальника «останньої надії». Умовою для укладення такого договору є відсутність у споживачів договорів з новим постачальником.

Станом на 31 березня ОСР ДТЕК Донецькі електромережі і ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля не отримали повідомлення про укладення ДП «Укрінтеренерго» нових договорів з такими клієнтами на поставку електроенергії за вільними цінами або повідомлення про відкликання заявки на відключення. ОСР зобов’язаний виконати вимоги законодавства і задовольнити заявку ПОН в означений термін 1 квітня 2019 року.

Раніше повідомлялося про те, що у зв’язку із закінченням дії договору з постачальником останньої надії від електроенергії можуть бути відключені 44 об’єкти. Разом з тим 40 компаніям вдалося знайти нового постачальника.

Нагадаємо, що в нових умовах ринку оператори системи розподілу ДТЕК Донецькі електромережі, ДТЕК Високовольтні мережі і ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля зобов’язані негайно виконати вимогу і припинити електропостачання клієнту, отримавши від постачальника заявку на відключення споживача. Це є такою ж функцією ОСР, як і розподіл електроенергії мережами, експлуатація і ремонт мереж, підстанцій, ліній електропередач. Невиконання ОСР заявки на відключення та продовження електропостачання всупереч вимозі постачальника – пряме порушення Закону «Про ринок електричної енергії» і Правил користування роздрібного ринку електроенергії.

З 1 січня 2019 відповідно до Закону «Про ринок електричної енергії» в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Енергопослуги клієнтам надають різні компанії – оператор систем розподілу (ОСР) та компанії-постачальники. ОСР відповідає за якість електропостачання та управляє технічною інфраструктурою, здійснює ремонти і будівництво електромереж, підключення і відключення споживачів. При цьому з усіх питань, пов’язаних з розрахунками за електроенергію, спожиту з 1 січня 2019 р., клієнтам потрібно звертатися до постачальників електроенергії. Компанії, які не знайшли постачальника вчасно, згідно ст.64 Закону Україні «Про ринок електричної енергії» і рішення Кабінету Міністрів, з 1 січня стали клієнтами постачальника «останньої надії».

На вимогу постачальника «останньої надії» ДП Укрінтеренерго 4 значущих об’єкти Донецької області з 1 квітня 2019 року відключать від електропостачання