Через порушення ліцензійних умов ПрАТ «Донбасенерго» КП «Вода Донбасу» продовжує незаконно споживати електроенергію і нарощувати борг

Слов’янськ

Під час відключення від електроенергії КП «Вода Донбасу» підприємство «Донбасенерго» порушило ліцензійні умови. Це є приводом для анулювання ліцензії ПрАТ «Донбасенерго» або накладення штрафів Регулятором НКРЕКУ. Оператор системи розподілу ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля 4.04.2019 звернувся до Регулятору (НКРЕКУ) з офіційним листом, в якому поінформував про численні порушення Закону України «Про ринок електричної енергії» і Правил роздрібного ринку електроенергії з боку Слов’янської ТЕС (ПрАТ «Донбасенерго»), а також просить регулятора прийняти за фактом порушення відповіді заходи. Відключення електроенергії КП «Вода Донбасу» відбувалося за заявкою постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго».

Виконуючи вимоги постачальника «останньої надії» «Укрінтеренерго» про відключення подачі електроенергії КП «Компанія «Вода Донбасу» в місті Слов’янськ, оператор системи розподілу (ОСР) ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля зіткнувся з численними порушеннями законодавства з боку Слов’янської ТЕС, що належить ПрАТ «Донбасенерго».

Відключення електроенергії з території Слов’янської ТЕС було необхідне, оскільки комутаційний апарат для відключення енергооб’єкта КП «Компанія« Вода Донбасу» «Підйом-1А 110 кВ» знаходиться саме на території ТЕС. 2.04.2019 р., виконуючи заявку диспетчера ОСР на відключення енергооб’єкту, диспетчер Слов’янської ТЕС кілька годин ігнорував вимоги. Тільки о 16.49 заявка була виконана. Але в цей же день о 23.16 постачання електроенергії було самовільно відновлене. Такі дії Слов’янської ТЕС призвели до бездоговірного споживання електроенергії КП «Компанія «Вода Донбасу», що є розкраданням електроенергії в особливо великих розмірах*.

Крім того, Слов’янська ТЕС ПрАТ «Донбасенерго» і КП «Компанія «Вода Донбасу» порушили загальні принципи організації диспетчерського (оперативно-технологічного) управління ринку електричної енергії України, передбачених Кодексом системи передачі і Кодексом системи розподілу. Невиконання ключових принципів взаємодії учасників ринку (наприклад, наявність договору з постачальником – обов’язкова умова для отримання електроенергії) і розрахунків за спожиту електричну енергію призводить до блокування впровадження нової моделі ринку.

За фактами порушень ПрАТ «Донбасенерго», оператор системи розподілу звернувся до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ). ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля проінформував НКРЕКУ про численні порушення Закону України «Про ринок електричної енергії» і Правил роздрібного ринку електроенергії з боку Слов’янської ТЕС (ПрАТ «Донбасенерго»), а також просить НКРЕКУ прийняти за фактом
порушень відповідні заходи.

* Бездоговірне споживання електроенергії – це злочин, відповідальність за який передбачена статтею 188-1 ККУ («Крадіжка електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання»).

Через порушення ліцензійних умов ПрАТ «Донбасенерго» КП «Вода Донбасу» продовжує незаконно споживати електроенергію і нарощувати борг