Энергопостачання ДП «Шахта ім. М.С. Сургая» буде частково обмежене за борги

Донецька область

З 22 квітня енергопостачання Шахти ім. М.С. Сургая буде обмежено. Причина – заборгованість в 322,5 млн грн.

Оператори систем розподілу (далі – ОСР) зобов’язані обмежити або відключити від енергопостачання споживача, який не виконує свої зобов’язання по оплаті рахунків за електроенергію. Невиконання умов оплати – пряме порушення споживачем норм Закону України «Про ринок електричної енергії».

«Ми зробили все можливе для досягнення компромісу. Кілька місяців вели переговори, пішли назустріч боржнику – запропонували гнучкий графік реструктуризації терміном на 3 роки. Однак, отримали відмову. У той же час від керівництва шахти компанія отримала зустрічну пропозицію про реструктуризацію боргу на відверто неринкових умовах, – повідомив комерційний директор ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля Ігор Бубнюк. – З огляду на історичну погану платіжну дисципліну державного підприємства та відсутність конструктивного графіку погашення заборгованості, ми змушені відключити шахту, як цього вимагає закон».

Згідно законодавства, ОСР в першу чергу зобов’язані перерахувати кошти за поставлену електроенергію державному підприємству «Енергоринок», а якщо споживачі електроенергії не платять за послуги, компанія зобов’язана їх відключити, щоб зупинити зростання заборгованості в енергетичній системі України.

З огляду на соціальну значимість шахти, компанія завчасно проінформувала Міністерство палива та енергетики, органи Держенергонагляду та міськраду Вугледару про майбутнє відключення.

Энергопостачання ДП «Шахта ім. М.С. Сургая» буде частково обмежене за борги