КП «Вода Донбасу» відключена від електропостачання

Донецька область

На вимогу постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго» оператор системи розподілу виконав часткове відключення електропостачання КП «Вода Донбасу».

Електропостачання було обмежено через те, що у КП «Вода Донбасу» закінчився 90-денний договір з ДП «Укрінтеренерго», а договір з новим постачальником не було укладено. Згідно Закону «Про ринок електричної енергії» і Правил роздрібного ринку електричної енергії – оператор системи розподілу (ОСР) зобов’язаний виконати вимогу постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго» і припинити електропостачання споживачам, які не мають договору на поставку електроенергії.

Бездоговірне споживання електроенергії – це злочин, відповідальність за який передбачена статтею 188-1 ККУ ( «Крадіжка електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання»).

За заявкою ДП «Укрінтеренерго» вже відключені від електроенергії частина об’єктів КП «Вода Донбасу», серед них:

  • Насосна «Білокузьминівка», Костянтинівський район, сел. Білокузьминівка
  • Підстанція 110 кВ «Клебан Бик», Костянтинівський район, сел. Клебан Бик
  • Насосна 1-го підйому, м. Маріуполь

В процесі відключення КП «Вода Донбасу» систематично перешкоджало виконанню Закону «Про ринок електричної енергії» і Правил роздрібного ринку електроенергії:

  • КП «Вода Донбасу» не виконало самообмеження електроенергії (розділ 11.5 Кодекс систем розподілу)
  • КП «Вода Донбасу» не допустило співробітників оператора системи розподілу на власні об’єкти для локального обмеження електроенергії з території підприємства (розділ 5.5 ПРРЕЕ)

Крім того, невідомі озброєні особи у військовій формі блокували роботу співробітників оператора системи розподілу, перешкоджаючи процедурі відключення. За фактом інциденту компанія звернулася в правоохоронні органи.

Станом на 31 березня ОСР ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля не отримав повідомлення про укладення КП «Вода Донбасу» договору з новим постачальником на поставку електроенергії. Також немає повідомлення про відкликання заявки від ДП «Укрінтеренерго» на відключення.

ОСР зобов’язаний виконати вимоги законодавства і задовольнити заявку постачальника в означений термін 1 квітня 2019 року. Крім того, ДП «Укрінтеренерго» проігнорувало рішення Кабінету Міністрів України №200 від 27.03.2019 про продовження договорів між держпідприємством «Укрінтеренерго» і водоканалами, поки останні не знайдуть іншого постачальника електроенергії або не перейдуть в статус захищеного споживача.

Для відновлення поставок електроенергії і підключення до електромереж КП «Вода Донбасу» зобов’язане укласти договір з новим постачальником електроенергії, про що необхідно повідомити оператору системи розподілу, а також врегулювати питання погашення заборгованості.

КП «Вода Донбасу» відключена від електропостачання