На вимогу постачальника ДП Укрінтеренерго енергопостачання шахти Південнодонбаська-1 буде обмежене

Донецька область

З 11 квітня енергопостачання шахти «Південнодонбаська №1» буде обмежена. Оператор системи розподілу (далі ОСР) змушений виконати вимогу Постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго» і обмежити електропостачання споживачу.

У квітні постачальник останньої надії (ПОН) ДП «Укрінтеренерго» подав заявку на відключення від електропостачання шахти «Південнодонбаська №1».

ОСР зобов’язаний виконати вимоги законодавства і задовольнити заявку ПОН в означений термін 11 квітня 2019 року. Невиконання ОСР заявки на відключення та продовження електропостачання всупереч вимозі постачальника – пряме порушення Закону «Про ринок електричної енергії» і Правил користування роздрібного ринку електроенергії.

З огляду на соціальні та екологічні ризики знеструмлення шахти, оператор системи розподілу закликає всі задіяні сторони якнайшвидше виробити рішення, яке дозволить уникнути критичного для регіону відключення.

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 відповідно до Закону «Про ринок електричної енергії» в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Енергопослуги клієнтам надають різні компанії – оператор систем розподілу (ОСР) та компанії-постачальники. ОСР відповідає за якість електропостачання та управляє технічною інфраструктурою, здійснює ремонти і будівництво електромереж, підключення і відключення споживачів. При цьому з усіх питань, пов’язаних з розрахунками за електроенергію, спожиту з 1 січня 2019 го, клієнтам потрібно звертатися до постачальників електроенергії. Компанії, які не знайшли постачальника вчасно, згідно ст.64 ЗУ «Про ринок електричної енергії» і рішення Кабінету Міністрів, з 1 січня стали клієнтами постачальника «останньої надії». Крім того, заборгованість шахти за електроенергію перед ОСР, тобто за споживання до 01 січня 2019 року, становить 133 млн грн.

На вимогу постачальника ДП Укрінтеренерго енергопостачання шахти Південнодонбаська-1 буде обмежене