Водопостачання Донецької області знову під загрозою: 23 травня КП «Компанія «Вода Донбасу» буде відключена від електропостачання

Донецька область

23 травня 2019 року на вимогу постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго» оператор системи розподілу виконає часткове відключення електропостачання комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу». Оператор системи розподілу стурбований тим, що незважаючи на увагу перших осіб держави та керівництва Донецької області до проблеми КП «Компанія «Вода Донбасу» – рішення не знайдене. Водопостачальне підприємство буде відключене від електроенергії за борги перед постачальником електроенергії – ДП «Укрінтеренерго». У квітні через проблеми КП «Компанія «Вода Донбасу» без водопостачання залишилися населені пункти Костянтинівського і Торецького району Донецької області. Оператор системи розподілу згідно вимог законодавства зобов’язаний провести відключення боржника. Нове відключення ставить під загрозу водопостачання багатьох населених пунктів Донецької області.

15 травня ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля отримав нову заявку від постачальника «останньої надії» на відключення електропостачання КП «Компанія «Вода Донбасу» вже 23 травня 2019 р. Згідно Закону України «Про ринок електричної енергії» і Правил роздрібного ринку електричної енергії оператор системи розподілу повинен виконати вимогу постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго» і припинити електропостачання споживачам, який не виконує свої зобов’язання по оплаті рахунків за електроенергію.

1 квітня 2019 року оператор системи розподілу вже був змушений виконати вимогу постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго» і припинити електропостачання споживачам, у яких закінчився термін договору з постачальником «останньої надії», а договори з новими постачальниками були укладені. Одним з таких підприємств було КП «Компанія «Вода Донбасу», що постачає водою всю Донецьку область. В результаті цих дій без водопостачання залишилися жителі сіл Костянтинівського і Торецького району Донецької області.

Для вирішення складної ситуації та забезпечення стабільного енергопостачання КП «Компанії «Вода Донбасу», 3 квітня відбулася нарада на чолі з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Зубком Г.Г. Під час наради було підписано Протокол, де доручалося НРЕКП, Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіону, Донецькій ОДА та Державній аудиторській службі прийняти невідкладно заходи для врегулювання ситуації в тижневий термін, про що неодноразово писали в ЗМІ. Досьогодні невідомо, які заходи було вжито для врегулювання критичної ситуації. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час візиту в м.Маріуполь Донецької області 19 квітня, відповідаючи на запитання журналістів, наголосив на необхідності системного вирішення питання.

Разом з тим, в травні, так і не знайшовши собі постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом, комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» отримало ліцензію на постачання електроенергії з 1 травня. Це дало компанії право самостійно поставляти собі електроенергію безпосередньо від державного підприємства «Енергоринок». Поставка припинилася через 6 днів, через порушення умов оплати (компанія не змогла сплатити електроенергію за подальші періоди). 7 травня ДП «Енергоринок» направило повідомлення про припинення поставки.

7 травня КП «Компанія «Вода Донбасу» знову стала клієнтом постачальника останньої надії ДП «Укрінтеренерго», який надіслав повідомлення оператору системи розподілу на відключення за борги. Сума заборгованості в повідомленні не уточнюється. З повідомлень у ЗМІ також відомо, що за 2019 рік КП «Компанія «Вода Донбасу» накопичила борг за постачання електроенергії – 260 млн грн.

З огляду на соціальну значимість КП «Компанія «Вода Донбасу» для Донецької області, енергокомпанія закликає Уряд, а саме відповідальних за вирішення питання – Міністерство регіонального розвитку та житлово-комунального господарства, НРЕКП, Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіон, Донецьку обласну державну адміністрацію і керівництво « Компанія «Вода Донбасу» вжити термінових заходів для погашення заборгованості і не допустити відключення.

Водопостачання Донецької області знову під загрозою: 23 травня КП «Компанія «Вода Донбасу» буде відключена від електропостачання