ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» і ДП «Шахта ім. М.С.Сургая» будуть відключені від енергопостачання за борги

Вугледар

28 січня оператор системи розподілу (ОСР) змушений відключити від енергопостачання ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1». А 29 січня – ДП «Шахта ім. М.С. Сургая».  Державні підприємства не виконують взяті на себе зобов’язання з оплати, незважаючи на досягнуті домовленості. Заборгованість ШУ «Південнодонбаське № 1» перевищує 123 млн грн. Борг Шахти ім. М.С. Сургая – понад 300 млн грн.

Розуміючи важливість електропостачання шахт, енергокомпанія постійно вела переговори з керівництвом ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1». У лютому 2019 року було погоджено графік реструктуризації заборгованості терміном до кінця 2020 року. Однак графік не виконується.

Державне підприємство «Шахта ім. М.С. Сургая» також не виконала умови графіку реструктуризації заборгованості, погодженого в березні 2019 року.

У ОСР немає іншого виходу, як відключити боржника. Невиконання умов оплати – пряме порушення споживачем норм Закону України «Про ринок електричної енергії».

Проблеми шахт з оплатою використаної електроенергії мають системний характер. Керівництво шахт регулярно порушує графіки оплат і не дотримується домовленостей з оператором системи розподілу і постачальниками. Так з 21 грудня ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» було відключене за заявкою постачальника ЕК «Укренерговугілля». Енергопостачання вугільного підприємства відновили тільки через місяць – 17 січня.

Енергокомпанія закликає Міністерство енергетики та захисту довкілля України, Донецьку обласну державну адміністрацію та керівництво шахт-боржників якнайшвидше знайти рішення, яке дозволить не допустити відключення.

Відповідальність за відключення шахт несе керівництво державних підприємств.

Оператор системи розподілу поінформував про ситуацію, що склалася, Прем’єр-Міністра України, Міністерство енергетики та захисту довкілля, РНБО, ДСНС, Донецьку обласну державну адміністрацію, органи Держенергонагляду.

ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» і ДП «Шахта ім. М.С.Сургая» будуть відключені від енергопостачання за борги