На вимогу постачальника ЕК «Укренерговугілля» енергопостачання ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» буде повністю припинене

Вугледар

Оператор системи розподілу (ОСР) отримав вимогу від постачальника ТОВ «ЕК «Укренерговугілля» на повне відключення енергопостачання, включаючи вентиляцію та водовідлив, державному підприємству «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» з 13 лютого.

ОСР зобов’язаний виконати вимоги законодавства і задовольнити заявку постачальника в означений термін 13 лютого 2020 року. Невиконання ОСР заявки на відключення та продовження електропостачання всупереч вимозі постачальника – пряме порушення Закону «Про ринок електричної енергії» і Правил користування роздрібного ринку електроенергії.

Повне відключення шахти від енергопостачання, включаючи водовідлив, загрожує затопленням державного підприємства та серйозними екологічними наслідками. Оператор системи розподілу стурбований ситуацією, що склалася і закликає Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Донецьку обласну державну адміністрацію, міську раду Вугледара і керівництво шахти якомога швидше знайти рішення, яке дозволить уникнути відключення вугледобувного підприємства.

Проблеми з оплатою енергоспоживання державним підприємством мають системний характер. Раніше, 21 грудня 2019 року, енергопостачання шахти вже було частково припинено за заявкою постачальника ЕК «Укренерговугілля» і тривало близько місяця.

На вимогу постачальника ЕК «Укренерговугілля» енергопостачання ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» буде повністю припинене