Проблему державної шахти «ШУ «Південнодонбаське № 1» не вирішено, на неї чекає повне знеструмлення

Вугледар 

Проблемна ситуація із  оплатою електроенергії державної шахти «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», що загострилася у лютому 2020 року  – лишається невирішеною. За вимогою постачальника  ЕК «Укренерговугілля» державне підприємство буде повністю знеструмлене 28 лютого, включаючи агрегати водовідливу та вентиляції.

Причина знеструмлення шахтоуправління – системні порушення графіку погашення боргів за електроенергію перед постачальником і оператором системи розподілу (далі –  ОСР).

Відповідно до законодавства України, ОСР зобов’язані обмежити або відключити від енергопостачання споживача, який не виконує свої зобов’язання з оплати електроенергії. Невиконання умов оплати – пряме порушення споживачем норм Закону України «Про ринок електричної енергії» і Правил користування роздрібного ринку електроенергії.

Іншою шахтою, що має заборгованість за використану електроенергію є ДП «Шахтоуправління імені М.С. Сургая».  У разі порушення графіку реструктуризації заборгованості шахті буде обмежено постачання електроенергії з 2 березня за борги перед постачальником та ОСР.

За оцінками експертів вугільної промисловості, повне відключення шахти  «ШУ «Південнодонбаське № 1»від енергопостачання загрожує затопленням державного підприємства та серйозними екологічними наслідками. Обмеження енергопостачання ДП «Шахта ім. М.С. Сургая» зупинить видобуток вугілля та роботу підприємства. Як повідомлялося раніше, у грудні 2019 року Верховний Суд України дав чітке роз’яснення, що відповідальність  через усі наслідки відключення електроенергії несе посадова особа підприємства-боржника за електроенергію.

Оператор системи розподілу стурбований ситуацією, що склалася та неодноразово звертався до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства розвитку громад та територій, Донецької обласної державної адміністрацію, РНБО та до Прем’єр-Міністра Олексія Гончарука з проханням взяти на особливий контроль вирішення фінансових проблем підприємств для попередження повної зупинки їх роботи, востаннє – 20.02.2020. Ми сподіваємося, що всі відповідальні особи долучаться до вирішення окресленої вище проблеми.

Проблему державної шахти «ШУ «Південнодонбаське № 1» не вирішено, на неї чекає повне знеструмлення