ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля закликає боржників своєчасно сплачувати за електроенергію в період карантину!

Донецька область

Обов’язок оператора системи розподілу (ОСР) – забезпечувати розподіл електроенергії для сталого постачання, обов’язок клієнтів – вчасно сплачувати ці послуги. Це прямо впливає на надійність та безперебійність енергопостачання в країні в цілому та конкретно в Донецькій області. Системні несплати клієнтів перед ОСР ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля за спожиту електроенергію дестабілізують роботу ОСР і ставлять під загрозу безперебійність розподілу електроенергії: виконання інвестпрограми ОСР, підтримання інфраструктури мереж на належному рівні та здійснення аварійних ремонтів. В період карантину ОСР закликає своїх побутових та юридичних клієнтів, а особливо промислові об’єкти із високим споживанням електроенергії, як то шахти, – своєчасно сплачувати послуги та заборгованість за електроенергію. Тим самим ви виконуєте ваш обов’язок, передбачений законодавством України, та підтримуєте енергозабезпечення всієї Донецької області в цей непростий для всіх період.

Оператор системи розподілу сумлінно забезпечує розподіл електричної енергії побутовим та комунальним споживачам, особливо в період карантину через вірус Covid-19 та введення режиму надзвичайної ситуації на території Донецької області. Разом з тим ОСР закликає  своїх клієнтів вчасно сплачувати спожиту електроенергію під час карантину: несплачені рахунки перетворяться на заборгованість і стануть  причиною  відключення боржника за борги по закінченні карантину!

Звертаємо увагу: вже сьогодні гостро стоїть питання заборгованості комерційних клієнтів. Оскільки зазвичай суми таких заборгованостей становлять сотні мільйонів гривень. Накопичення та несплата нинішніх боргів комерційних клієнтів ставить під загрозу можливість ОСР своєчасно та якісно виконувати інвестпрограму, підтримувати інфраструктуру мереж для надійного електропостачання та здійснювати аварійні ремонти.

ОСР ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля забезпечує електропостачанням підприємства, побутових споживачів та комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу», що постачає воду жителям 289 населених пунктів. Відповідно до умов Нового ринку електроенергії, ОСР має закуповувати електроенергію на умовах авансових платежів, на які немає достатньо коштів через невиконання умов реструктуризації боргів його клієнтами – державними шахтами. ОСР потребує додаткових коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту персоналу під час роботи в умовах карантину, закупівлі обладнання та матеріалів для ремонтних робіт у населення, юридичних осіб та, що особливо критично сьогодні, – лікарень, у тому числі Центральної міської лікарні м. Вугледар.

ОСР вимушений попередити про припинення електропостачання 2 шахтам міста Вугледар: шахтоуправлінню «Південнодонбаське № 1» з 25 березня та державному підприємству «Шахта ім. М.С. Сургая» з 30 березня. Причина – системні неплатежі та порушення графіку погашення заборгованості.

Зауважимо, що загальний борг ШУ «Південнодонбаське № 1» складає 116 млн грн. Борг Шахти ім. М.С. Сургая – понад 300 млн грн. Зокрема, ШУ «Південнодонбаське №1» є клієнтом постачальника «останньої надії» ДПЗД «Укрінтеренерго». Через несплату послуг за поставку електроенергії, 19 березня ДПЗД «Укрінтеренерго» ініціював знеструмлення шахти. Щодо шахти ім. М.С. Сургая, то вона також має системні проблеми із оплатою електроенергії, заявка на її відключення востаннє подавалася 29 січня 2020.

Обидві шахти є державними підприємствами та підпорядковуються Міністерству енергетики та захисту довкілля. Оператор системи розподілу неодноразово звертався до Кабінету міністрів, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Донецької обласної державної адміністрації та РНБО з проханням врегулювати ситуацію та взяти під контроль виплати за графіком погашення боргу, востаннє – 20 березня.

Ми закликаємо усіх відповідальних посадових осіб здійснити дії, що стабілізують ситуацію із системними неплатежами та ризиками  для енергетичної галузі.

ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля закликає боржників своєчасно сплачувати за електроенергію в період карантину!