ДТЕК ПЕМ-Энерговугілля вимушений попередити про часткове знеструмлення шахти «Південнодонбаська-1» через порушення договірних зобов’язань

Вугледар

Оператор системи розподілу ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля вимушений констатувати  державне підприємство ШУ «Південнодонбаське-1» продовжує накопичувати борги та порушувати договір про реструктуризацію боргу. Це загрожує можливості оператора системи розподілу забезпечувати надійне електропостачання регіону в період карантину.

У зв’язку з цим оператор системи розподілу вимушений повідомити про часткове знеструмлення державної шахти «Південнодонбаська-1», згідно Кодексу Систем Розподілу та ПРРЕЕ. Відповідно до умов постанови Кабінету Міністрів №255 від 2 квітня 2020 року, обмеження постачання електроенергії відбудеться до технологічного мінімуму, що не передбачає повного знеструмлення електроустановок споживача та залишає можливість підтримувати життєзабезпечення шахти.

Шахта неодноразово отримувала попередження про знеструмлення за накопичення заборгованостей та порушення договірних зобов’язань. Востаннє – 2 квітня. Оператор системи розподілу, розуміючи соціальну важливість роботи вугільного підприємства, скасував відключення та підписав з керівництвом шахти договір про сплату березневого платежу  за графіком реструктуризації боргу частинами протягом 3 наступних місяців.  Але шахта порушує і ці домовленості. Наразі заборгованість держшахти складає 5,2 млн грн.

Накопичення та несплата боргів клієнтів напряму впливає на можливість оператора системи розподілу забезпечувати надійне електропостачання 7 тис клієнтів в регіоні. Серед них – комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу», що постачає воду в 289 населених пунктів, та критично важливі об’єкти – лікарні, в тому числі Центральна міська лікарня м. Вугледар. Згідно з умовами Нового ринку електроенергії, ОСР повинний закуповувати електроенергію на умовах авансових платежів, але через накопичення боргів державними шахтами не має змоги це робити. Крім того, в період карантину у ОСР збільшились видатки на засоби індивідуального захисту персоналу. Заборгованості клієнтів загрожують своєчасній ліквідації аварій, виконанню ремонтних робіт та в цілому безпеці та надійності електропостачання.

Оператор системи розподілу регулярно звертається до Міністерства енергетики та захисту довкілля для пошуку способу вирішення проблеми заборгованостей держшахт. Також листи з проханням урегулювати ситуацію та взяти на контроль виплати за графіком погашення боргу були спрямовані до Кабінету міністрів, Донецької обласної державної адміністрації та РНБО. Востаннє – 25 березня.

ДТЕК ПЕМ-Энерговугілля вимушений попередити про часткове знеструмлення шахти «Південнодонбаська-1» через порушення договірних зобов’язань