ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля закликає боржників вчасно сплачувати за електроенергію – це ваш внесок в енергобезпеку регіону!

Донецька область

Оператор системи розподілу (ОСР) сумлінно забезпечує розподіл електричної енергії побутовим та комунальним споживачам в період карантину через  вірус Covid-19 та введення режиму надзвичайної ситуації на території Донецької області. Разом з тим, ОСР закликає своїх побутових та юридичних клієнтів, а особливо промислові об’єкти із високим споживанням електроенергії, як то шахти, виконувати свій обов’язок – вчасно сплачувати спожиту електроенергію під час карантину! Від цього залежить можливість ОСР забезпечувати безперебійний розподіл електроенергії: виконання інвестпрограми ОСР, підтримання інфраструктури мереж на належному рівні та здійснення аварійних ремонтів.

Питання заборгованості комерційних клієнтів, особливо державних шахт на сьогодні ще більше загострилось, незважаючи на багаторазові попередження ОСР. Оскільки зазвичай суми таких заборгованостей становлять сотні мільйонів гривень, вони значним чином впливають на безперебійність енергопостачання регіону.

Тому ОСР вимушений знову попередити про припинення електропостачання з 2 квітня державній шахті-боржнику у місті Вугледар. Буде повністю знеструмлено шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» за порушення графіку реструктуризації боргів перед ОСР.

Зауважимо, що 24 березня ОСР вже інформував про можливе знеструмлення цієї шахти через ігнорування погашення заборгованості. Не зважаючи на відтермінування відключення, керівництво шахти не скористалося часом та не здійснило необхідні оплати.  

Загальний борг ШУ «Південнодонбаське № 1»  складає 116 млн грн. Зауважимо, що шахта має системні проблеми з погашенням заборгованості і перед ОСР, і перед постачальниками електроенергії.  Зокрема,  ШУ «Південнодонбаське №1» є клієнтом постачальника «останньої надії» ДПЗД «Укрінтеренерго», який також неодноразово спрямовував заявки на знеструмлення шахти.

Накопичення та несплата нинішніх боргів шахт впливає на енергобезпеку регіону. ОСР ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля забезпечує електропостачанням підприємства, побутових споживачів та комунальне підприємство КП «Компанія «Вода Донбасу», що постачає воду жителям 289 населених пунктів. Відповідно до умов Нового ринку електроенергії, ОСР має закуповувати електроенергію на умовах авансових платежів, на які немає достатньо коштів через невиконання умов реструктуризації боргів  його клієнтами – державними шахтами. ОСР  потребує додаткових коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту  персоналу  під час роботи в умовах карантину,  закупівлі обладнання та матеріалів  для ремонтних робіт у населення, юридичних осіб та, що особливо критично сьогодні,  – лікарень, в тому числі Центральної міської лікарні м. Вугледар.

Для того, щоб вирішити проблему та не допустити порушення енергобезпеки на державному рівні ОСР неодноразово звертався до Міністерства енергетики  та захисту довкілля, у відомстві котрого знаходяться державні шахти. Також листи з проханням урегулювати ситуацію та взяти на контроль виплати за графіком погашення боргу були спрямовані до Кабінету міністрів, Донецької обласної державної адміністрації та РНБО. Востаннє – 25  березня.

Ми ще раз закликаємо усіх відповідальних посадових осіб здійснити дії, що стабілізують ситуацію із системними неплатежами та ризиками  для енергетичної галузі в цей складний для країни час!

ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля закликає боржників вчасно сплачувати за електроенергію – це ваш внесок в енергобезпеку регіону!