Оператор системи розподілу попереджає: систематичні несплати за послугу розподілу електроенергії ставлять під загрозу енергобезпеку регіону!

Вугледар

ОСР закликає своїх побутових та юридичних клієнтів, а особливо промислові об’єкти з високим споживанням електроенергії, як то шахти, виконувати свій обов’язок – вчасно сплачувати за спожиту електроенергію під час карантину! Від цього залежить можливість ОСР забезпечувати безперебійний розподіл електроенергії: виконання інвестпрограми ОСР, підтримання інфраструктури мереж на належному рівні та здійснення аварійних ремонтів.

Продовжує загострюватися проблема несплати юридичними клієнтами за спожиту електроенергію та погашення заборгованостей, не зважаючи на багаторазові попередження та прохання відповідально ставитися до виконання свого обов’язку – сплачувати за електроенергію.

В зв’язку з цим, Оператор системи розподілу (ОСР) інформує, що вимушений обмежити електропостачання державному підприємству ШУ «Шахта імені М.С. Сургая», згідно Кодексу Систем Розподілу та ПРРЕЕ. Відповідно до умов постанови Кабінету Міністрів №255 від 2 квітня 2020 року, обмеження постачання електроенергії відбудеться до технологічного мінімуму, що не передбачає повного знеструмлення електроустановок споживача та залишає можливість підтримувати життєзабезпечення шахти.

Оскільки суми заборгованості комерційних клієнтів, особливо державних шахт, зазвичай складають сотні мільйонів гривень, вони негативно позначаються на можливості ОСР виконувати свій обов’язок – здійснювати безперебійний та надійний розподіл електроенергії в регіоні. А саме виконувати інвестпрограму ОСР, підтримувати інфраструктуру мереж на належному рівні та здійснювати аварійні ремонти.

Накопичення та несплата нинішніх боргів шахт впливає на енергобезпеку регіону. ОСР ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля забезпечує електропостачанням підприємства, побутових споживачів та комунальне підприємство КП «Компанія «Вода Донбасу», що постачає воду жителям 289 населених пунктів. Відповідно до умов Нового ринку електроенергії, ОСР має закуповувати електроенергію на умовах авансових платежів, на які немає достатньо коштів через невиконання умов реструктуризації боргів  його клієнтами – державними шахтами. ОСР  потребує додаткових коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту  персоналу  під час роботи в умовах карантину,  закупівлі обладнання та матеріалів  для ремонтних робіт у населення, юридичних осіб та, що особливо критично сьогодні,  – лікарень, в тому числі Центральної міської лікарні м. Вугледар.

Вирішення проблеми порушення енергобезпеки регіону надзвичайно важливе і знаходиться в компетенції Міністерства енергетики. ОСР вже неодноразово звертався до Міністерства енергетики  та захисту довкілля, у відомстві котрого знаходяться державні шахти. Також листи з проханням урегулювати ситуацію та взяти на контроль виплати за графіком погашення боргу були спрямовані до Кабінету міністрів, Донецької обласної державної адміністрації та РНБО. Востаннє – 25 березня.

Оператор системи розподілу попереджає: систематичні несплати за послугу розподілу електроенергії ставлять під загрозу енергобезпеку регіону!