Оператор системи розподілу закликає відповідально ставитися до сплати за послуги! Від цього залежить надійність електропостачання всіх клієнтів регіону!

Вугледар

Оператор системи розподілу ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля вимушений знову наголосити – від сплати великих промислових клієнтів таких, як держшахти, залежить надійність електропостачання всіх інших клієнтів регіону. Серед них – комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» та Центральна міська лікарня м. Вугледар. Накопичення та порушення договірних зобов’язань погашення боргів ставить під загрозу можливість оператора системи розподілу виконувати планові та аварійні ремонти.

У зв’язку з порушенням графіку реструктуризації заборгованості оператор системи розподілу вимушений попередити про часткове знеструмлення державного підприємства ШУ «Шахта імені М.С. Сургая», згідно Кодексу Систем Розподілу та ПРРЕЕ. Відповідно до умов постанови Кабінету Міністрів №255 від 2 квітня 2020 року, обмеження постачання електроенергії відбудеться до технологічного мінімуму, що не передбачає повного знеструмлення електроустановок споживача та залишає можливість підтримувати життєзабезпечення шахти.

Шахта імені М.С. Сургая вже отримувала попередження про знеструмлення за накопичення заборгованостей та порушення договірних зобов’язань. Востаннє – 22 квітня.

Наразі загальний борг шахтоуправління складає 296 млн грн. Заборгованість по графіку реструктуризації за квітень – 2,7 млн грн. Накопичення та несплата боргів клієнтів напряму впливає на можливість оператора системи розподілу забезпечувати надійне електропостачання 7 тис клієнтів в регіоні. Серед них – комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу», що постачає воду в 289 населених пунктів, та критично важливі об’єкти – лікарні, в тому числі Центральна міська лікарня м. Вугледар.

Згідно з умовами Нового ринку електроенергії, ОСР повинний закуповувати електроенергію на умовах авансових платежів, але через накопичення боргів державними шахтами не має змоги це
робити. Крім того, в період карантину у ОСР збільшились видатки на засоби індивідуального захисту персоналу. Заборгованості клієнтів загрожують своєчасній ліквідації аварій, виконанню ремонтних робіт та в цілому безпеці та надійності електропостачання.

Платіжна дисципліна державних шахт знаходиться у відомстві Міністерства енергетики та захисту довкілля.  Оператор системи розподілу неодноразово звертався до профільного міністерства для
пошуку способу вирішення проблеми заборгованостей держшахт. Також листи з проханням урегулювати ситуацію та взяти на контроль виплати за графіком погашення боргу були спрямовані до Кабінету міністрів, Донецької обласної державної адміністрації та РНБО. Наразі ситуація не вирішена та шахта продовжує порушувати договірні зобов’язання.

Оператор системи розподілу закликає відповідально ставитися до сплати за послуги! Від цього залежить надійність електропостачання всіх клієнтів регіону!