Електроенергія: Поради для економії енергоресурсів та грошей

Дах

25% тепла будинок втрачає через погано утеплений дах або горище у приватних будинках. Тож утепліть дах спеціальними ізоляційними матеріалами.

Стіни ззовні

Утепліть стіни та встановіть теплоізоляцію, щоб не обігрівати повітря на вулиці. Третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни.

Стіни і стелі

Пофарбуйте в білий колір. Біла стіна відбиває 80% променів. Для порівняння: темно-зелена поверхня відбиває тільки 15% світла, чорна — 9%. Не нехтуйте природнім освітленням!

Радіатор

Перевірте систему опалення будинку, старе обладнання замініть на нове. Не закривайте одягом або меблями — це знижує ефективність їхньої роботи на 20%.
Встановіть термостатичний вентиль на радіатор, щоб регулювати кількість необхідного тепла.
Батарея, пофарбована в темний колір, віддає на 5-10% тепла більше, ніж пофарбована світлою фарбою. Шар фарби не повинен бути занадто товстим, що негативно позначиться на її тепловіддачі.

Стіна за радіатором

Встановіть цій стіні (за радіатором) тепловідбивний екран з фольги або подібних матеріалів, які направлятимуть тепло всередину приміщення.

Підлога

Система опалення «тепла підлога» більш ефективна, адже допомогає зберегти тепло навіть за наявності килиму на підлозі.

Вікна

Слідкуйте за тим, щоб вікна були герметично зачинені. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в оселі.
Бажано, щоб вікна були з подвійним або потрійним заскленням, а балкони та лоджії засклені склопакетами — це зменшить втрати тепла до 50%.
Встановіть на вікна тепловідбивну плівку; вона пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку.

Вхідні двері та двері під’їзду

Слідкуйте за тим, щоб двері були герметично зачинені. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в оселі.

Лампочка в кімнаті

Йдучи, вимикайте світло. Чиста лампочка світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена.
Використовуйте енергоефективні лампи, що споживають до 80% менше електроенергії, ніж традиційні лампи розжарювання, а тривалість їх роботи вища в 10 разів.

Розетка, обігрівач або якась техніка

Не використовуйте опалювальні прилади, коли Вас немає в приміщенні. Не залишайте електроприлади в режимі очікування – вони продовжують споживати енергію.

Холодильник

Не ставте його біля батареї або плити. Холодильник буде витрачати менше енергії, якщо поставити його біля зовнішньої стіни, але не впритул до неї.
Не ставте в холодильник гарячу їжу і не залишайте дверцята відкритими.
Розморожуйте холодильник два-три рази на рік, не допускаючи утворення крижаної «шуби».

Електроплита

Під час використання, накривайте посуд на плиті кришкою. Готуйте їжу на повільному вогні. Користуйтесь правильно підібраним посудом — з дном, яке дорівнює або трохи перевершує діаметр конфорки електроплити. Посуд з нерівним дном може привести до перевитрати електроенергії до 40-60%.

Чайник

Почистіть чайник від накипу, який проводить тепло майже в 30 разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії для кип’ятіння води.

Ванна

Надавайте перевагу прийому ванни душу. Приймаючи душ протягом 5 хв., витрачається максимум 100 л води, а для наповнення ванни необхідно понад 200 л.

Душ (розпилювач)

Застосування економічних розпилювачів з меншими отворами на змішувачах і душових установках дозволяє витрачати в 2 рази менше води. Причому різниці в напорі води немає. А рукоятка душу з переривачем потоку води знижує її витрати на чверть.

Унітаз

Два режими зливу (повний і економічний) економить приблизно 15 л води в день для сім’ї з 3 людей.

Труби у ванній

Встановіть лічильники. Розрахунки спожитої теплової енергії за показами лічильників в середньому на 30-40% нижчі за встановлені норми, води та газу — в 2-3 рази нижчі за норми.

Пральна машина

При завантаженні бака пральної машини лише наполовину, 50% її потужності витрачається марно. Прання за температури 30°С замість звичних 40°С дозволяє заощадити 40% енергії.

Встановіть багатозонний лічильник та економте кошти, сплачуючи менше за електроенергію, спожиту вночі.